Eleganckie wozy – nabędziesz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Skutkiem tego opowiastki o tym, że jakiś samochód należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie dawniej były własnością znanych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To kłopotliwe, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a czmychając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje markowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną nabyć samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć samochodem, który kiedyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku aut wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z różnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na stronie business prezentujemy takie przypadki.

Aukcje aut wykwintnych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj tylko o auta najnowszej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe sumy uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. W jaki sposób dotychczas, najwyższą cenę zdobył samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego odbiorcą – nie wykazano.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *