Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, odpoczynek i odnajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy ludzi, który możemy przypisać do terminów oraz sfer zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo podchodził do zakupów, jak i do innych dyscyplin stworzonego przez nas życia. W szeregu przypadków zdobywamy jedynie to, co jest dla nas niebezużyteczne i niezbędne. Nie pozwalamy sobie na małe przyjemności czy też inne takie kwestie. To nie jest do końca właściwe oraz przydatne. Należy nie zapominać, że naturalnie takie zakupy dają nam miarodajne pole manewru, jakie powinniśmy natychmiast wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy mogli dostosować swoich standardów życia do tego, co oferują nam sklepy każdego dnia.

 

Od marca 2018 sklepy zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – punkty były dostępne każdego dnia (nieomalże każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włącznie z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie ustawa, która zakazuje w wyłonione niedziele otwierania punktów sprzedaży zatrudniających robotników oraz przymuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat można dowiedzieć się na witrynie zakazhandlu biedronka.

Ustawowo w wybrane niedziele otwarte są w stanie być jedynie:

•             Stacje benzynowe

•             Punkty osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie posiadacz sklepu)

•             Punkty i galerie mieszczące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszelkie inne punkty, galerie, supermarkety lub inne budowle handlowe muszą być zamknięte. Co grozi za nieustawowe otworzenie sklepu w wybraną niedzielę? Inspektorzy, którzy w tym czasie wykonują inspekcje mogą z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź nawet mierzyć sprawę do sądu celem badawczego rozpatrzenia złamania ustawy oraz dotkliwszego karania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź spis niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele mamią, inni natomiast zupełnie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest miarodajne to zamęt – niekiedy po prostu nie wiemy, które niedziele są bez handlu – wszystkich zaintrygowanych serdecznie zapraszamy na witrynę zakaz handlu supermarkety, gdzie mieści się szczególny terminarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy mogli zrobić zakupy.

Jak na razie regulacja przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od paru lat wszystkie galerie bądź inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na rezultaty musimy zaczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – kolejne już niebawem. Wypróbuj na witrynie, kiedy możesz zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *